Günlerdir aranıyordu… Profesörden acı haber… Elleri bağlı halde bulundu


Akademisyen Korhan Berzeg’in ardından Eskişehir’deki evinden ayrılan ve bir anda ortadan kaybolan Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde (ESTÜ) Mühendislik Fakültesi Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Bölümü Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Anabilim Dalı’nda görevli Prof. Dr. Bekir Karasu’dan 27 Haziran gününden beri haber alınamıyordu.

Yakınlarının endişelenerek polise başvuru yapmasının ardından Prof. Dr. Karasu’nun bulunması amacıyla geniş çaplı çalışma başlatıldı.

Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) kameralarından Karasu’ya ait aracın Odunpazarı ilçesi Büyükdere Mahallesi’ndeki Prof. Dr. Nabi Avcı Bulvarı’ndan geçtiği belirleyen ekipler, arama çalışmalarını Karacaşehir Mahallesi’nde yoğunlaştırdı.

Porsuk Çayı ve çevresinde yapılan aramaların 4’üncü gününde bulunan Karasu’ya ait elleri iple bağlı ceset, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi morguna gönderildi.

Karasu’nun ölümü ile ilgili Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca ‘cinayet’ soruşturması başlatıldı. Olayla ilgili soruşturma kapsamında 5 şüphelinin polis tarafından gözaltına alındığı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir