Diyanet’in Lüks Sevdası Bitmiyor: Audi’den Sonra Skoda!

Lüks makam araçları ve yüksek harcamaları ile tartışılan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda Audi A8’in ardından yeni bir araç krizi daha yaşandığı öne sürüldü.

AUDİ’DEN SONRA SKODA

BirGünden Mustafa Bildircin’in haberine göre, Mushafları İnceleme ve Strateji Başkanlığı gibi birimlerin de aralarında olduğu Diyanet’e bağlı birimlerde görevli yöneticilere, Diyanet Vakfı iştiraki KOMAŞ A.Ş. üzerinden satın alınan D segment olarak sınıflandırılan Skoda Superb araçlar tahsis edildi.

Araçların personele verilecek promosyon bedelleri kullanılarak alındığını düşünen başkanlık personeli tepki gösterdi.

“DİKKAT ÇEKMESİN DİYE”

Superb araçların sivil plakalı olduğu ve hafta sonları da kullanılabildiği belirtildi. Superb araçların sivil plakalı olduğu ve hafta sonları da kullanılabildiği belirtildi. Diyanet Vakfı’na bağlı KOMAŞ A.Ş. üzerinden alındığı öne sürülen araçların plakalarının da seri şekilde olduğu kaydedildi.

Lüks araçların filo şeklinde satın alındığını ortaya koyan seri plakaların, “Seyahatlerde dikkati çekmemesi” gerekçesiyle resmi olmadığı bildirildi.

PERSONEL DE ŞİKAYETÇİ

Diyanet yönetiminin elindeki araçlarla yetinmeyerek yeni makam araçları satın almasına tepki gösteren başkanlık personeli, “Böyle bir kurum, halkı şükür konusunda nasıl ikna edecek” diye soruyor. Edinilen bilgiye göre, maaş anlaşması kapsamında personele dağıtılan promosyon tutarının düşük olması başkanlık içinde, lüks makam araçlarına bağlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir